استاندار کرمان: جرند ۳۵۰ میلیارد تومان برای تکمیل محور کوهبنان اختصاص یافت.


به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، محمدمهدی فداکار عصر امروز در شورای اداری شهرستان کهبنان اظهار داشت: محور کوهبنان به جرند به دلیل اهمیت و معادن ضروری است که در سفر رئیس جمهور مصوب شد. استان و به زودی پرداخت خواهد شد.

وی افزود: در تصویب سفر رئیس جمهور اعتبارات خوبی برای استان در نظر گرفته شده است که بدون کم و کاستی پرداخت می شود.

استاندار کرمان دومین مشکل شهرستان را در حوزه معدن عنوان کرد و گفت: در معادن کوهبنان پتانسیل تاریخی داریم که با زندگی و معیشت مردم پیوند خورده است اما به دلایل مختلف از جمله نوسازی غیر معدنی. ما شاهد عقب ماندگی هستیم.

وی گفت: اگر بخواهیم از خدمات معادن استفاده کنیم نباید سودآور باشند.

فدکار از پیگیری برای ارتقای خدمات فرهنگی و درمانی به معدن کاران خبر داد و گفت: تمام تلاش خود را برای معادن و خروج آنها از وضعیت فعلی انجام می دهیم.

استاندار کرمان گفت: در حوزه آموزش و پرورش اعتبارات خوبی در سفر رئیس جمهور تصویب شده که به نفع کوهبنان نیز خواهد بود.

وی از پیگیری راه های روستایی، سدسازی و حضور پزشکان کشیک در شهرستان خبر داد.

عفت شریعتی کهبنانی نماینده مردم کهبنان و جرند در شورای اسلامی در این نشست گفت: کوهبنان از نظر فرهنگی شهر خاصی است و سقف فرهنگی استان محسوب می شود.

وی افزود: کوهبنان از نظر ذخایر معدنی نیز حائز اهمیت است و از این رو تکمیل و بهره برداری از محور در حال احداث بین کوهبنان و جرند یک ضرورت است.

شریعتی همچنین با درخواست از ساماندهی وضعیت بهداشتی شهرستان کهبنان گفت: ساکنان این شهرستان برای درمان به شهرهای همجوار جرند، راور و کرمان که جان عده ای در خطر است مراجعه کنند.

نماینده مردم کهبنان و زرند در شورای اسلامی گفت: مطالعاتی برای راه اندازی معادن سرب و روی در کوهبنان انجام شده و باید نسبت به رفع موانع موجود در وضعیت منابع طبیعی و انرژی هسته ای شهادت داد. رونق اقتصادی و اشتغال در شهرستان.

مجید توکلی فرماندار کهبنان گفت: این شهرستان دارای ۲۵۰ اثر میراثی است که پتانسیل بالایی در حوزه گردشگری ایجاد می کند.

وی با بیان اینکه ۷۰ درصد معیشت مردم این شهرک توسط معدنچیان تامین می شود، جاده کوهبنان – جرند را مهم برشمرد و گفت: امیدواریم با تخصیص اعتبار بتوانیم شاهد افتتاح آن باشیم. برای دو سال آینده.

فرماندار کوهبنان همچنین به کمبود تجهیزات در حوزه بهداشت و درمان در این شهرستان اشاره کرد و گفت: این شهرستان به متخصص زنان و قلب و عروق، دستگاه سونوگرافی، تجهیزات اتاق عمل و آمبولانس نیاز دارد.

ظرفیت اشتغال ۲۷۰۰ نفر در طرح های توسعه شرکت زغال سنگ

مدیرعامل شرکت زغال سنگ کرمان به چالش های این مجموعه نیز اشاره کرد و گفت: ۳ هزار کارگر زیرمجموعه شرکت زغال سنگ کرمان هستند اما این شرکت شرایط سختی برای ادامه حیات دارد.

وی بیان کرد: با حمایت و پشتیبانی توان ایجاد ۲۷۰۰ شغل در قالب طرح های عمرانی در استان را داریم.

شریفی افزود: شرکت زغال سنگ به صورت سیستمی با زیان کار می کند و تا دو ماه آینده از بند ۱۴۱ قانون تجارت خارج می شود و می تواند از تسهیلات بانکی استفاده کند.

وی بیان کرد: در حال حاضر سه معدن در حال اکتشاف داریم که اگر بتوانیم به سرعت آنها را خارج کنیم کمک زیادی به مجموعه خواهد کرد.

انتهای پیام/۸۰۰۱۷/ب
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید