ارسال تجهیزات جدید از یزد به چهارمحال و بختیاری برای تکمیل پروژه حفاظت آب


به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، به دلیل سیلاب اخیر در استان چهارمحال و بختیاری ۸ روز است که آبراه چشمه کوهرنگ به شهرکرد بسته است و شهرکرد آب آشامیدنی ندارد.

عملیات های مختلف شبانه روزی در ۸ روز گذشته برای تامین هرچه سریعتر آب مورد نیاز شهر در حال انجام است، اما هنوز مشخص نیست چه زمانی آب شرب استان تثبیت می شود.

به گفته معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری چهارمحال و بختیاری، با اجرای دو طرح حفاظتی فدک و عمان سامانی برای انتقال آب به شهرکرد، مشکل نشت مکرر آب در این شهرستان به طور کامل مرتفع می شود.

علی حیدری امشب در جمع خبرنگاران درباره خط آبرسانی عمان سامانی اظهار داشت: قسمت اتصال باقیمانده طرح در صورت اتصال مستقیم، تخلیه آب حدود ۳ ساعت، جوشکاری ۲ تا ۳ ساعت و ۳ ساعت زمان می برد. زمان برای پر کردن مجدد لوله ها گذشت.

چهارمحال و بختیاری برای هماهنگی امور عمرانی ادامه داد: بر اساس برآوردهای کارشناسان این حوزه در این ۹ ساعت حدود ۷ هزار متر مکعب آب هدر رفت که این بحران را بیشتر تشدید کرد.

حیدری با اشاره به استفاده از سامانه جدید معرفی شده در کشور در استان یزد افزود: این سامانه صبح دیروز از یزد به استان چهارمحال و بختیاری ارسال شد.

وی با بیان اینکه با استفاده از این سیستم نیازی به پمپاژ آب نیست، گفت: پروژه عمان سامانی تا ساعاتی دیگر به اتمام می رسد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در خصوص طرح فدک گفت: همانطور که می دانید بخشی از خط بن بروجن برای این سامانه مورد استفاده قرار گرفت.

حیدری با بیان لزوم تکمیل الحاقیه ها و فیلترهای شنی برای تصفیه، گفت: این پروژه از دیروز پیشرفت خوبی دارد و تا فردا شب به اتمام می رسد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به مسافت ۵۵ کیلومتری پروژه فادک تا شهرکرد و نیاز به شستشوی لوله ها، رسیدن آب به شهرکرد زمان بر است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تصریح کرد: با توجه به ویژگی های هیدرولیکی ظرف یک تا دو روز آینده آب به شهرکرد می رسد.

حیدری گفت: با استفاده از این ۲ پروژه شهرکرد در تامین آب شرب با مشکل مواجه نخواهد شد.

انتهای پیام/۶۸۰۳۸
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید