اربین معجزه ای بزرگتر از همه معجزات انبیا و اولیا است


به گزارش خبرنگار فعالیت های دینی قرآن و عترت خبرگزاری فارس، پنجشنبه ۳ شهریور ۱۴۰۱ شب شعر عربی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در کربلای ما محمدمهدی اسماعیلی برگزار شد. و جمعی از شاعران و هنرمندان. علی.

اسماعیلی در این برنامه با بیان اینکه در شب زیارت امام حسین (ع) در کربلا هستیم، گفت: هر شب جمعه در ایران مشتاق زیارت امام حسین (ع) هستیم و امشب رزق و روزی ما در کنار اوست. در جمع زائران بهشتی و خسته. در مسیر خود بمانید.

وی افزود: جا دارد از شاعران، جوانان و سالمندانی که باعث روشنگری این محفل شدند تشکر کنم و از مردم عزیز عراق که در ایام منتهی به اربعین به گرمی از زائران پذیرایی کردند بیشتر تشکر می کنم. این در میان تحولاتی که ما با آن روبرو هستیم منحصر به فرد است.

وی با اشاره به تلاش دشمن برای مقاومت در برابر اربعین گفت: امروز در آرامش آماده ایم و تلاش می کنیم در مقابل این عظمت مقاومت کنیم، اینجا عالی در خدمت میهمان و میزبان میزبان همه ما را رها کرده است، در صداقت مال، قدیمی و خردسالان و کودکان و… همه در خدمت زائران هستند.

وزیر ارشاد ادامه داد: همه ساله در این سرزمین میلیون ها نفر برای این همایش بی نظیر گرد هم می آیند، اینجا فقط کمیت مطرح نیست، اتفاقا عظمت عربین در کیفیت آن است، ما از نعمت های شما تشکر می کنیم. محبت اهل بیت (ع) و زندگی و جوانی ما به این سمت می رود

با حسین حسین گویان پیر شدیم خوشحالیم این جوانی را از دست دادیم

اسماعیلی با اشاره به غیبت زائران ایرانی در دو سال اخیر به دلیل ویروس کرونا گفت: امسال پس از مدت ها عاشقان آمدند و حماسه آفریدند و صفحه درخشان دیگری در تاریخ عشق اهل بیت خلق کردند. آل بیت (ع) این گونه رشد می کنیم.

وی افزود: عربین واژه مهمی در امور دینی ماست و کی فکر می کرد بعد از ۱۴۰۰ سال که در ۱۱ محرم خانواده عصمت را به زور از این سرزمین گرفتند، این معجزه تلخ در عربین اتفاق بیفتد، یک معجزه. بزرگتر از همه معجزاتی هست که از انبیا و اولیا شنیده ایم و بنا به خواست خدا عربین به صحنه گره می خورد.

وزیر ارشاد با قدردانی از میهمان نوازی مردم عراق گفت: از طرف دولت و ملت ایران و رئیس جمهور از زحمات، گذشت و فداکاری ملت و دولت عراق تشکر می کنم و خداوند این عزیزان را قبول فرماید. . از

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید