اختلالات خوردن در نوجوانان – اقداماتی که خانواده بیماران نوجوان می توانند انجام دهند

اختلالات خوردن در نوجوانان در دهه گذشته شایع تر شده است. قربانیان نوجوان بیشتر و بیشتر از بولیمیا و بی اشتهایی رنج می برند، دو مورد از شایع ترین اختلالات خوردن که نوجوانان را تحت تاثیر قرار می دهد. اگرچه پسران ممکن است به این اختلالات مبتلا شوند، اما اکثر افراد مبتلا دختران نوجوان هستند.

آمارها نشان داده است که تخمین زده می شود ۱۰ درصد از جمعیت ایالات متحده از یک نوع یا آن شکل از عادات غذایی بی نظم رنج می برند. حدود ۹۵ درصد زن و اکثریت بین ۱۰ تا ۲۰ سال سن دارند. برای خانواده‌هایی که کودکان نوجوان مبتلا به این اختلالات دارند، در اینجا اقداماتی وجود دارد که می‌توانید برای رفع مشکل قبل از بدتر شدن آن انجام دهید.

۱) از متخصصان کمک بگیرید. کلینیک ها و امکانات درمانی برای افرادی که مشکلات تغذیه ای دارند تقریباً در همه جا یافت می شود. این مراکز خدماتی از مشاوره روانشناسی گرفته تا تغذیه درمانی و مراقبت های پزشکی ارائه می دهند.

۲) علائم را نادیده نگیرید. اگر فکر می کنید فرزندتان فقط غذای خود را می چیند، ممکن است در مراحل اولیه درمان این بیماری که بهترین زمان برای حل مشکل است، شکست بخورید. به علائمی مانند آگاهی بیش از حد از وزن بدن، وسواس در شمارش کالری و وزن غذا، ادراک تحریف شده از بدن خود، غذا خوردن/رژیم غذایی کنترل نشده، استفراغ یا پاکسازی و تغییرات خلقی شدید توجه کنید.

۳) نسبت به مبارزات عاطفی و روانی آنها حساس باشید. اختلالات خوردن می تواند در اثر یک تجربه آسیب زا ایجاد شود. کارشناسان فاش کرده اند که برخی از افراد مبتلا به این اختلالات در دوران کودکی مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند. نوجوانان و نوجوانانی که شکست و تحقیر را تجربه کرده اند، گاهی اوقات به پرخوری یا اصلاً نخوردن به عنوان راهی برای مقابله با احساسات خود روی می آورند.

۴) محیط خانواده سالمی را برای فرزندتان فراهم کنید. مشکلات خانوادگی قابل اجتناب نیست. اگر تغییرات عمده ای در خانواده وجود دارد که می تواند به نوجوان شما آسیب برساند، در مورد آنها صحبت کنید و به آرامی از او بخواهید که احساسات خود را بیان کند و نظر خود را در مورد موقعیت بیان کند. با این حال، از زورگویی خودداری کنید زیرا این چیزی است که نوجوانان واقعاً از آن متنفرند.

۵) خلاقیت آنها را تشویق کنید. اجازه دادن به نوجوانان برای شرکت در فعالیت‌هایی که دوست دارند و در آنها برتری دارند، می‌تواند پایه‌های عاطفی و روانی قوی برای آنها فراهم کند. آنها را تشویق کنید تا سرگرمی هایشان را دنبال کنند، تا زمانی که به آنها آسیبی نرسد، و آنها را مجبور نکنید که انتظارات شخصی شما را از آنها برآورده کنند.

اختلالات خوردن نوجوانان فقط مشکلات سلامت جسمانی نیستند، بلکه در درجه اول ماهیت روانی دارند و باید با ارائه تمام محبت و حمایتی که نوجوان نیاز دارد برطرف شوند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر