اختصاص ۵ هزار میلیارد تومان برای بیماران ترمینال و صرفه جویی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی در بیمه سلامت/نسخه الکترونیک


به گزارش خبرگزاری فارس از بناب، وحید پورشاسب ظهر امروز در مراسم افتتاح ساختمان جدید بیمه سلامت شهرستان بناب از الکترونیکی شدن نسخه های پزشکی برای کاهش مصرف کاغذ و صرفه جویی در هزینه ها خبر داد و گفت: با الکترونیکی شدن نسخه های پزشکی سالانه. نسخه ها بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان در هزینه ها صرفه جویی شده است.

وی گفت: ساختمان بیمه سلامت شهرستان بناب نهمین ساختمان از مجموع ۲۲ ساختمان سازمان بیمه سلامت در سال جاری است.

پورسب با اشاره به ساخت ۱۸ ساختمان بیمه سلامت در استان آذربایجان شرقی گفت: این استان در ساخت دفاتر بیمه سلامت پیشتاز است و قطعا با احداث ساختمان خدمات بهتر و آسان تری به مردم ارائه می شود.

مدیرکل منابع انسانی و پشتیبانی بیمه سلامت کشور سپس طرح درور را در ادامه اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی دانست و گفت: امیدواریم تا پایان امسال بتوانیم این طرح را اجرایی کنیم.

وی اذعان داشت: قبل از اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک تنها در سال ۱۳۹۸ حدود ۲۰ میلیون دفترچه با هزینه ۱۰۰ میلیارد تومان برای بیمه شدگان صادر شد و پس از اجرای طرح این هزینه ها صرفه جویی و در جای دیگری هزینه شد. خواهد بود

مدیرکل منابع انسانی و پشتیبانی بیمه سلامت همچنین با اشاره به اینکه در پایان سال ۱۴۰۰ حدود ۴۰ میلیون بیمه شده در سراسر کشور عضو بیمه سلامت بودند افزود: بر اساس دستور رئیس جمهور باید آحاد جامعه را بیمه کنیم. به خصوص اقشار ضعیف تر و طبقات پایین تر. تا پایان تیرماه امسال بیش از ۴۵ میلیون نفر در کشور تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند.

مدیرکل منابع انسانی و پشتیبانی بیمه سلامت کشور بیمه سلامت بیماران لاعلاج را از جمله اقدامات قابل توجه دولت برشمرد و گفت: در بودجه سال ۱۴۰۱ بیش از ۵ هزار میلیارد تومان برای درمان در نظر گرفته شده است. بیمار ترمینال

پورسب خاطرنشان کرد: امسال ۲۲ طرح دیگر در سازمان بیمه سلامت اجرا می شود.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید