اجرای ۳۰۰ ویژه‌ برنامه به مناسبت آزادسازی خرمشهر در فارس


به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، سرهنگ پاسدار قاسم علی پور پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران بیان کرد: برگزاری ۲۰۰ یادواره شهید، بازسازی عملیات بیت‌المقدس در شهر آباده، جشنواره هنری، کنگره جهانی پیامبر رحمت (ص)، همایش فرماندهان دفاع مقدس ویژه هنرمندان از جمله برنامه‌های در دست اجرا به مناسبت سوم خرداد است.

وی خاطرنشان کرد: جشن بزرگ پیروزی، شب‌ شعر دفاع مقدس، رونمایی از کتاب‌های دفاع مقدس، خاطره گویی، سخنرانی قبل از خطبه نماز جمعه با موضوع آزادسازی خرمشهر، صبحگاه مشترک ارتش، سرود‌های پاتوق هزارنفره، حضور در کنگره شهدای طلاب در چهارم خرداد در قم  از دیگر برنامه‌هایی که به مناسبت سوم خرداد در استان فارس برگزار می‌شود.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر استان فارس تصریح کرد: تجلیل از رزمندگان دفاع مقدس، همایش سالگرد شهید عبدالله اسکندری، رونمایی از شهدا شاخص سپاه به تفکیک در استان‌، تئاتر، نمایش خیابانی و نیز آغاز عملیات اجرایی طرح‌های عمرانی از دیگر برنامه‌های شاخص سالگرد عملیات بیت‌المقدس است.

آزادسازی خرمشهر عملیات جنگی را تغییر داد

مسئول کنگره سردار و ۱۵ هزار شهید استان فارس در ادامه نشست افزود: خرمشهر در طی ۵۷۶ روز توسط رزمندگان اسلام در عملیات بیت‌المقدس آزاد و موجب تغییر روند جنگ در دوران دفاع مقدس شد.

مرتضی آل علی خاطرنشان کرد: در این عملیات رزمندگان اسلام ۱۶ هزار نفر از نیرو‌های صدام را کشته، ۱۹ هزار اسیر، ۵ هزار و ۴۰۰ کیلومتر از خاک سرزمینمان آزاد کردند، عملیات بیت‌المقدس به‌ عنوان یکی از عملیات های شاخص در دنیا معرفی‌شده است.

وی تصریح کرد: حضور ۵۰۰ هنرمند برای شرکت در برنامه ملی و استانی روای شو با هدف کشف استعداد هنری در قالب ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از برنامه‌های در دست اجرا است.

شهید اسکندری یکی از فاتحان خرمشهر بود

مسئول انجمن راویان سپاه فجر فارس در این نشست در مورد رشادت‌های شهید مدافع حرم حاج عبدالله اسکندری گفت: شهید اسکندری در دوران دفاع مقدس به‌عنوان فرمانده مهندسی تخریب، جلوه‌های بی‌نظیری از خود نشان داد و یکی از فاتحان خرمشهر بوده است.

رضا متولی با اشاره به اینکه شهید اسکندری در سال ۹۳ در جبهه سوریه در کمین داعش افتاد و سر از تن مبارکش جدا گردید گفت: علی‌رغم درخواست پول از طرف داعش و آزادی فرماندهانشان، مادر شهید اجازه معاوضه سر فرزندش با تکفیر‌ی های اسیر داعشی در سوریه را نداد، مادر هید اسکندری گفت سری که در راه خداوند برود لازم است همان‌جا بماند در نتیجه پیکر بی‌جانش مفقودالاثر گردیده است.

انتهای خبر/خ
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید