اتمام پروژه کریدور شمالغرب تاسال آینده/اختصاص۷هزارمیلیاردتومان اعتباربرای حمل و نقل ریلی


به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه رستم قاسمی در بازدید از  از پروژه کریدور بزرگراهی غرب کشور با اشاره به اینکه کریدور بزرگراهی غرب کشور یکی از مهم‌ترین کریدورهای کشور است اظهارداشت: کریدور غرب به چند پایانه مهم با کشورهای همسایه متصل می‌کند و می‌تواند مزیت ترانزیتی بسیار خوبی برای کشور داشته باشد.

وی افزود: در استان آذربایجان‌غربی بخش‌های کمی از پروژه باقی مانده و عملیات اجرایی پروژه در حال انجام است که بر اساس توافق انجام گرفته و سفر ریاست جمهوری که امروز در استان حضور دارند، میزان اعتبار پیش بینی شده به حدی است که می‌تواند در بخش حمل و نقل جاده‌ای و ریلی استان تغییر بزرگی را ایجاد کند.

وزیر راه و شهرسازی، تصریح کرد: با تخصیص اعتبارات در جریان سفر امروز، به نظر می‌رسد کریدور شمالغرب در محدوده آذربایجان‌غربی نهایتا تا سال آینده به پایان برسد و بتواند به سایر استان‌ها وصل شود که این امر می‌تواند نقش مهمی در توسعه آذربایجان غربی داشته باشد.

قاسمی با اشاره به میزان مبلغ مدنظر برای توسعه بخش حمل و نقل و ریلی استان، اظهار داشت: این مبلغ، رقمی معادل ۷ هزار میلیارد تومان است که البته آذربایجان غربی جزو استان‌های نادری است که این میزان تخصیص اعتبار پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید