آیت الله میر باقری: حمد و ثنای نعمت های الهی یکی از اسرار ماجرای کربلا بود.


به گزارش خبرگزاری فارس از قوم، آیت الله سید مهدی میرباقری در مراسم عزاداری شب سوم دهه اول محرم الحرام در حرم حضرت امام خمینی (ره) در بانوی جلال اظهار داشت: حقیقت آن چیزی است که می شود. در عالم هستی، پدیده های ظاهری و درونی و غیبی دیده می شود. در کلام امامان معصوم حجاب های غیب بیان شده است.

وی گفت: رمز قیام حضرت سیدالشهدا در حماسه کربلا، حمد و برکت پیامبر خدا و صلوات الله و تدبیر سیدالشهدا در ذیل تدبیر پیامبر است. خداوند در برقراری توحید.

میر باقری افزود: همنشینی با سیدالشهدا و اجابت دعوت پیامبر(ص) در سایه تغییر نگاه مردم به مقوله مرگ صورت می گیرد.

استاد حوزه خاطرنشان کرد: نزدیکی اصحاب عاشورا به مرگ باعث شد تا آخرین لحظه در کنار پیامبر اکرم بمانند چرا که به مرگ نزدیک شده بودند و قبل از سیدالشهدا مرگ برایشان حل شده بود.

سخنران حرم بانوی کرامت تاکید کرد: شیطان در واقعه کربلا با تمام وجود آمده بود تا نقشه سیدالشهدا را شکست دهد و هر چه زمان به بعد از ظهر عاشورا نزدیک می شد، لحظه ها برایشان سخت می شد. سید الشهدا.

وی خاطرنشان کرد: اعمال و رفتار یاران سیدالشهدا در واقعه کربلا بی نظیر است چرا که وفاداری واقعی و خضوع در برابر اولیای خدای هستی توسط یاران به معنای واقعی انجام شد.

میر باقری یادآور شد: صحنه های معاینه امام حسین در واقعه کربلا بسیار سخت بود، اما سیدالشهداء هیچ ضعفی از خود نشان نمی دهد و این صحنه ها با کمال زیبایی شناسانه خلق شده است.

اعضای مجلس خبرگان رهبری افزودند: مردم برای رسیدن به سعادت اخروی باید نگرش خود را نسبت به مرگ تغییر دهند و آن را ادامه زندگی بدانند زیرا دنیا پر از گرفتاری است.

وی تاکید کرد: اصحاب عاشورا شهادت در رکاب پیامبر را بر لذات دنیوی ترجیح دادند و به حالتی رسیدند که لحظه شماری برای شهادت و آماده سازی وسایل خود و آماده خروج از دنیا بودند.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی تصریح کرد: آخرت مایه شادی و نشاط مؤمن است در حالی که دنیا پر از سختی است، لذا مؤمن گرفتاری های دنیا را توشه می داند و هجرت می کند. راحت تر از همیشه

میر باقری افزود: حضرت سیدالشهدا در تمام فعالیت های الهی خود منتظر شهادت و منتظر لقاء الله بود.

خطیب معبد بانو کرامت تاکید کرد: ارتباط با خدا مایه آرامش قلب است، بنابراین مومن باید همواره نقطه اتصال خود را تقویت کند تا مورد حمله شیطان قرار نگیرد و آسیبی به او وارد نشود.

انتهای پیام/۷۸۰۲۳
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید