آیت الله سعیدی: قوام فریضه حسنه مشروط به حضور مردم است


به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت الله سید محمد سعیدی در دیدار با دبیران ستاد اعتراض به امر به معروف و نهی از منکر استان قم اظهار داشت: یکی از افتخارات امت حزب الله این است که نگذاشتند. رخ دادن. ماجرای کربلا را باید در تاریخ فراموش کرد که امروز هم نوجوانان و کودکان همایش بزرگ حسینی را با ابعاد مختلف برای عزاداری سیدالشهداء تشکیل و کار می کنند.

خادم حرم بانوی کرامت گفت: یکی از اهداف قیام سیدالشهدا احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر است و باید تلاش کنیم این رکن اساسی را به نسل های بعدی منتقل کنیم.

وی افزود: نقش اساسی مردم امر به معروف و نهی از منکر است; در برخی از امور مردم صرفا مطالبه گر هستند، مانند آنچه در دستگاه های اجرایی، قضایی و مقننه انجام می شود، اما امر به معروف و مذمت منکر بر اساس حضور مردم است.

امام جمعه قوم خاطرنشان کرد: مردم نه تنها به امر به معروف و نهی از منکر دعوت می شوند، بلکه خود یکی از پایه های اصلی این فریضه الهی هستند زیرا برخی از منکراتی که در جامعه به وجود می آید از درون است. خانه ها و جاده ها به دلیل تحریک دشمن. اتفاق می افتد.

رئیس ستاد پیشگیری از امر به معروف و نهی از منکر استان قم با تایید طومار امضا شده از سوی مردم استان قم تاکید کرد: اگر مردم این منطقه به خواست خود و تنها خواست خود عقب نشینی کنند، این فریضه الهی دوام نخواهد آورد.

آیت الله سعیدی افزود: مساجد به دلیل اینکه کانون محلات هستند بهترین پایگاه هستند و باید از این ظرفیت برای احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر به درستی استفاده کرد.

وی در پایان گفت: کارگران در عرصه امر به معروف و نهی از منکر باید با یکدیگر هماهنگ شده و مطالبات و فعالیت های خود را هماهنگ در جامعه انجام دهند.

پایان پیام/۷۸۰۲۳
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید