آیا می خواهید گورامی آبی را در بهترین رنگ ها ببینید؟ خلق و خوی آنها را در بهترین شرایط نگه دارید

گورامی های آبی مانند هر ماهی دیگری از خانواده گورامی ها دارای اندام لابیرنت هستند. بنابراین آنها می توانند اکسیژن خریداری شده از آب و همچنین از هوای آزاد را دریافت کنند. به طور طبیعی، آنها می توانند در آب با اکسیژن کم زنده بمانند. در صورتی که مدتی از آب خارج شوند، به راحتی می توانند با بلعیدن هوای جو زنده بمانند.

همانطور که از نام آنها پیداست، گورامی های آبی رنگ آبی نقره ای دارند. رنگ آنها با توجه به خلق و خوی آنها تغییر می کند. بنابراین اگر محیط خوبی را برای آنها فراهم کنید و با غذای مناسب به آنها غذا بدهید، این ماهی های خانگی بازیگوش با حرکات ظریف و رنگ های روشن در اطراف شنا می کنند.

اگرچه آنها دمای خاصی از آب را طلب نمی کنند، اما باید دمای آب را در محدوده ۷۰ تا ۸۵ درجه فارنهایت نگه دارید. همچنین باید مراقب تمیز کردن منظم آب باشید تا آلوده نشود. برای این منظور باید سیستم فیلتراسیونی نیز نصب کنید که از رشد عناصر ناخواسته در آب جلوگیری کند.

از آنجایی که گورامی های آبی از خاور دور می آیند، ترجیح آنها به محیط های پر کاشت می رسد. آنها معمولاً در کانال‌ها، دریاچه‌ها، خندق‌ها و باتلاق‌های طبیعت یافت می‌شوند، بنابراین آب ساکن برای آنها ایده‌آل است. آب باید کمی اسیدی باشد، به خصوص در طول دوره پرورش.

آنها می توانند تقریباً با همه گونه های دیگر ماهی زندگی کنند، اما باید هنگام معرفی انواع دیگر ماهی ها مراقب باشید. هر ماهی که از نظر اندازه بزرگتر است نباید با آنها معرفی شود. همچنین باید از گونه هایی که به دلیل رفتار پرخاشگرانه معروف هستند اجتناب کنید.

یک پیشنهاد مهم دیگر از من وجود دارد – شما باید یک نر را به همراه تعداد زیادی ماده در مخزن نگه دارید. نرها به دلیل رفتار سرزمینی خود مشهور هستند و ممکن است بر سر منطقه شروع به درگیری با یکدیگر کنند. اگر حوض بزرگ است و اگر گونه های دیگر را نیز در همان حوض نگهداری می کنید، می توانید تعداد بیشتری نر نگهداری کنید. در چنین شرایطی، تمایل آنها به دعوا بر سر یک منطقه کاهش می یابد.

عادات غذایی گورامی های آبی پیچیده نیستند. معمولاً غذای پرک و همچنین غذای زنده می خورند. با این حال، در طول دوره پرورش، باید تا حد امکان غذای زنده برای آنها فراهم کنید. آنها به خوردن هیدرا با حرص و ولع معروف هستند، که باعث ایجاد آفت در هر آکواریومی می شود. به همین دلیل، بسیاری از پرورش دهندگان ماهی حاضرند برای تهیه آنها هزینه بیشتری بپردازند.

تماشای تخم ریزی گورامیس آبی بسیار جالب است. نرها شروع به ساختن یک لانه حباب دار برای محافظت از تخم ها می کنند. این نقطه شروع فرآیند پرورش آنهاست. پس از ساخته شدن، نر ماده را مجبور می کند تا زیر آن برود. هنگامی که ماده تمایل خود را نشان داد، نر بدن خود را در اطراف خود رشد می دهد تا اطمینان حاصل شود که اسپرم ها بدون هیچ مشکلی با تخمک ها ملاقات می کنند. از آنجایی که اسپرم ها فقط برای چند دقیقه می توانند زنده بمانند، مهم است که زن را تا حد امکان به لانه حباب نزدیک کنید.

جوجه کشی در عرض حدود دو روز شروع می شود و جوان های کوچک را خواهید دید که بیرون می آیند و آزادانه در اطراف شنا می کنند. در این مرحله باید نر را از مخزن پرورش خارج کنید. بچه ها خیلی سریع رشد می کنند و در عرض دو ماه به بزرگسالان کامل تبدیل می شوند. در این مدت باید به آنها غذای خوبی بدهید و آب آکواریوم را بسیار تمیز نگه دارید. بعد از این مدت می توانید با خیال راحت بزرگسالان را به آکواریوم اصلی منتقل کنید.

گورامی های آبی دوست دارند در محیطی آرام و ساکت بمانند. سر و صدای زیاد یا نور زیاد آنها را آزار می دهد و خیلی سریع دچار استرس می شوند. بنابراین باید آکواریوم خود را در مکانی آرام قرار دهید و همچنین از تابش مستقیم نور خورشید بر روی آن خودداری کنید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر