آیا سگ شما ناله کننده است؟ چگونه ناله سگ را کنترل کنیم و به گوش های خود استراحت دهیم

بنابراین شاید سگ شما بامزه‌ترین و دوست‌داشتنی‌ترین چیز روی چهار پا باشد، اما اگر ناله‌کننده باشد، ناز بودن فقط می‌تواند او را (یا او) را تا این حد برساند. قبل از اینکه صبر شما (و همسایگانتان) تمام شود، باید یاد بگیرید که چگونه ناله سگ را کنترل کنید. اما ابتدا چند نکته در مورد او یاد بگیرید.

چرا سگ من ناله می کند؟ قبل از اینکه بتوانید رفتار ناله سگ را کنترل کنید، باید دلیل ناله کردن سگ خود را بدانید. ناله و صداهای مشابه مانند پارس کردن و زوزه کشیدن تنها برخی از راه هایی است که سگ شما برای بیان احساسش می داند. این اغلب زمانی اتفاق می افتد که او به حال خود رها شود. شما متوجه این رفتار در توله سگ هایی خواهید شد که از مادر یا همزاد خود جدا می شوند. این یک تماس پریشان است که به اعضای گروهش می گوید که ترسیده است، درد دارد، ناراحت است یا به چیزی نیاز دارد.

در مورد سگ شما، ناله کردن ممکن است راهی برای برقراری ارتباط باشد که او غذا، توجه یا محبت می‌خواهد. همچنین ممکن است ناله کردن روشی باشد که او می گوید احساس خوبی ندارد، در این صورت ممکن است بخواهید فوراً او را بررسی کنید. ناله کردن چیز خوبی است و اگر سگ خود را دوست دارید، این نشانه شماست تا مطمئن شوید که نیازهای او برآورده شده است و او از کنترل ناله سگ خوشحال و سالم است.

متأسفانه، ناله کردن نیز می تواند راهی برای سگ شما باشد تا زمانی که می خواهد به آنچه می خواهد برسد. در این مورد، این به یک عادت ناخودآگاه تبدیل می شود – یک عادت بد. بسته به موقعیت ممکن است دلخراش یا آزاردهنده باشد و ممکن است بخواهید فوراً ناله سگ را کنترل کنید تا از شکل گیری یک عادت بد جلوگیری کنید. در اینجا به این صورت است:

ناله های او را بخوانید. اگر به تازگی از سر کار برگشته اید و او ناله می کند، احتمالاً به این دلیل است که سگ شما دلتنگ شما شده و از دیدن دوباره شما خوشحال است. پس از مدت کوتاهی، او از ناله کردن دست می کشد زیرا می داند که شما در خانه هستید. اگر او ناله می‌کند و در را هدف قرار می‌دهد، می‌تواند به این معنی باشد که می‌خواهد او را بیرون بگذارند تا خودش را تسکین دهد. در این صورت، برای متوقف کردن یا کنترل ناله سگ، مطمئن شوید که او را بیرون بگذارید.

اگر سگ شما ناله می کند و ناراحت به نظر می رسد، ممکن است چیزی درست نباشد، چه با او و چه با محیط شما. او ممکن است بیمار باشد، در این صورت باید او را چک کنید یا به دامپزشک بیاورید. او همچنین ممکن است نگران چیزهای دیگر در اطراف خود باشد. برای کنترل ناله سگ، حتما خانه را چک کنید زیرا ممکن است مشکلی پیش آمده باشد.

وقتی سگ شما غذای شما را می خواهد. سگ شما ممکن است غر بزند زیرا عاشق بوی استیک آبدار شماست و می‌خواهد یک تکه از آن بخورد. از تبدیل شدن این رفتار به یک عادت خودداری کنید و سگ خود را طوری آموزش دهید که مکانی مخصوص غذا خوردن داشته باشد، کاملا جدا از میز شام شما. اگر سگ شما هنوز یک توله سگ است، به او غذای ضایعات میز ندهید، به خصوص زمانی که سر میز غذا می خورید. او خوردن یک وعده غذایی شما را با چیز خوبی که در راه است مرتبط می کند. این را تشویق نکنید

وقتی سگ شما برای توجه شما ناله می کند. بیشتر سگ ها توجه شما را دوست دارند، اما مواقعی وجود دارد که نمی توانید مجبور شوید. در لحظاتی که می توانید، بازی برای مدتی با سگتان ممکن است باعث توقف یا کنترل ناله سگ شود. اگر اینطور نیست، یاد بگیرید که درخواست او برای جلب توجه را نادیده بگیرید و از او کناره گیری کنید. معمولاً نادیده گرفتن سگ شما این کار را انجام می دهد.

اما اگر ادامه داد، آرام اما قاطعانه به او بگویید که دست از کار بکشد. هنگامی که او را سرزنش می کنید، او را لمس نکنید و نوازش نکنید و از ماساژ دادن گردن یا پشت او خودداری کنید. ماساژ دادن او به این معنی است که او کار خوبی انجام می دهد و پیام های متفاوتی ارسال می کند. اگر ناله ادامه داشت، مستقیماً در مقابل دید او بایستید و با صدای بلند قاطعانه بگویید “نه!” همچنین می توانید با ضربه محکم به پوزه سگ با دست خود، غر زدن سگ را متوقف کنید.

سگ ها موجودات شگفت انگیزی هستند که همراهی آنها ارزشمند است. سگ خود را برای کنترل ناله سگ تنبیه نکنید، مگر اینکه بدانید او بد رفتار می کند. تنبیه مشکل او را حل نمی کند و فقط احساسات منفی او را تشدید می کند. یاد بگیرید که رفتار سگ خود را بخوانید تا ناله سگ را کنترل کنید و فقط زمانی که مناسب است نظم و انضباط را اعمال کنید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر