آیا خرچنگ گوشه نشین واقعا حیوان خانگی خوبی می شود – مزایا و معایب

حیوانات خانگی خرچنگ گوشه نشین به عنوان حیواناتی عجیب و غریب تصور می شوند. منظور ما از عجیب و غریب معمولاً کمیاب است و یافتن آن آسان نیست، اما واقعیت این است که اگرچه افراد کمی آنها را به عنوان حیوان خانگی نگهداری می کنند، اما در تعداد زیادی در دسترس هستند. این خرچنگ ها متعلق به خانواده “Paguroidea” هستند و همه چیزخوار یا گیاهخوار هستند که به این معنی است که هر چیزی را می خورند. گونه های خشکی و آبزی نیز وجود دارد. آبزیان اگر آکواریوم ماهی داشته باشید خوب هستند زیرا به عنوان جاذب کننده جلبک ها و زباله ها مفید هستند. خرچنگ های زمینی آنهایی هستند که معمولاً به عنوان حیوان خانگی نگهداری می شوند. قبل از اینکه تصمیم بگیرید یک خرچنگ گوشه نشین را به عنوان حیوان خانگی بگیرید، باید همه چیز را در مورد آنها بیاموزید. در زیر اطلاعاتی در مورد مزایا و معایب داشتن این حیوان جالب پیدا خواهید کرد که به شما در شروع کار کمک می کند.

طرفداران:

خرچنگ گوشه نشین خانگی به نگهداری بسیار کمی نیاز دارد. این بدان معناست که مالک نیازی به تغذیه مداوم یا مراقبت از آنها مانند سایر حیوانات خانگی ندارد. نگهداری از آنها بسیار ارزان است زیرا غذای زیادی نمی خورند و در راه سرپناه نیاز کمی دارند.

یک مخزن ماهی کوچک برای خرچنگ گوشه نشین حیوان خانگی شما عالی عمل می کند. اطمینان حاصل کنید که ماسه کافی برای نقب زدن آنها برای پوست اندازی و انواع پوسته های بزرگتر از پوسته ای که در آن زندگی می کنند، داشته باشد.

آنها فضای زیادی را اشغال نمی کنند یا به نوع خاصی از منطقه نیاز دارند.

من هرگز نشنیده ام که خرچنگ گوشه نشین خانگی دمپایی کسی را بخورد.

هیچ نوع صدایی تولید نمی کنند.

لازم نیست نصف شب از خواب بیدار شوید تا آنها را بیرون بیاورید.

این حیوانات خانگی بسیار ارزان هستند. می توانید یک مجموعه کامل خرچنگ با ۲ خرچنگ، قفس، ماسه، صدف، ظروف غذا و آب، بالا رفتن از درخت و غیره خریداری کنید. برای ۳۰ دلار

آنها حیوانات خانگی عالی برای بچه ها هستند تا به آنها در آموزش مسئولیت کمک کنند. اگر آنها مراقبت از آنها را فراموش کنند، همانطور که بچه ها عادت دارند انجام دهند، انجام این کار برای والدین مهم نیست.

خرچنگ های گوشه نشین خانگی می توانند در سبک زندگی پرمشغله شما جای بگیرند. چند دقیقه در روز بیشتر نیازهای آنها را برطرف می کند. قفس آنها فقط یک بار در ماه نیاز به تمیز کردن کامل دارد.

معایب:

حیوانات خانگی خرچنگ گوشه نشین تعاملی نیستند. در مقایسه با سایر حیوانات خانگی کمبود “پیوند” وجود دارد. مثل داشتن ماهی است که جز تماشای آنها نمی توانید کار زیادی انجام دهید. اگرچه آنها روی دست شما می خزند.

آنها به یک بستر خوب نیاز دارند تا بتوانند آن را برای پوست اندازی در آن فرو کنند. ماسه مرطوب خوب است اما شن آنقدر خوب نیست که نمی توانند به راحتی در آن نقب بزنند.

اگرچه بسیاری از گونه های خرچنگ گوشه نشین در مدت کوتاهی می میرند، استثناهایی نیز وجود دارد. به عنوان مثال، برخی از گونه ها در صورت نگهداری مناسب می توانند تا ۲۳ سال عمر کنند و گزارش شده است که برخی از آنها بیش از ۳۲ سال زندگی کرده اند.

اگرچه تعمیر و نگهداری آنها بسیار کم است، اما خانه های آنها نیاز به تمیز کردن منظم دارند یا ممکن است بوی بد آنها شروع شود.

خرچنگ های حیوان خانگی شما به شرایط مرطوب گرم نیاز دارند. آنها باید رطوبت نسبتاً بالایی داشته باشند، بنابراین ممکن است مجبور شوند با آب پاشیده شوند یا یک اسفنج مرطوب بزرگ در خانه خود داشته باشند.

هر آبی که با خرچنگ حیوان خانگی شما تماس پیدا می کند باید همیشه کلر آن حذف شود.

حیوان خانگی شما نیاز دارد که ظروف غذا و آب خود را هر روز با حذف میوه ها یا سبزیجات نخورده عوض کنید.

آنها شبگرد هستند، یعنی در شب فعالیت بیشتری دارند. این به شدت زمان تماشا را کاهش می دهد زیرا آنها بیشتر در طول روز در پوسته خود باقی می مانند.

هر خرچنگ گوشه نشین حیوان خانگی به یک پوسته مخصوص به خود نیاز دارد. حتما تعدادی از انواع و اندازه های مختلف پوسته را تهیه کنید. پوسته ها یک پوشش محافظ برای شکم نرم آنها تشکیل می دهند. شما باید مطمئن شوید که پوسته‌های بزرگ‌تری برای خرچنگ‌ها فراهم می‌کنید، زیرا پوسته‌های فعلی‌شان رشد می‌کنند.

خرچنگ های گوشه نشین حیوان خانگی، همراهان مراقبت غیرعادی اما جالب و آسان هستند. آنها در مورد اطراف خود کنجکاو هستند، شخصیت های متمایز دارند و همچنین فعال هستند. این ویژگی ها مشاهده جالبی را ارائه می دهند. این واقعیت که نگهداری نسبتاً کمی دارند، جذابیت نگهداری آنها را به عنوان حیوان خانگی افزایش می دهد. این بدان معنی است که اگر نمی خواهید زمان زیادی را صرف مراقبت از حیوان خانگی خود کنید اما به دنبال حیوان جالبی هستید، آنها صورت حساب را پر می کنند. اگرچه شما نمی توانید آنها را راه بروید یا بازی کنید، آنها حیوانات خانگی خوبی برای بچه ها هستند زیرا دوستان آنها احتمالاً یک حیوان خانگی ندارند. آنها بهترین نمایش و موضوع برای مدرسه هستند. تغذیه و مراقبت از آنها آسان است تا بچه ها بتوانند خودشان این کار را انجام دهند. در مجموع، خرچنگ زاهدانه حیوان خانگی بهترین انتخاب برای کل خانواده است.

دان لوی خرچنگ های گوشه نشین ویکی پدیا-خرچنگ های هرمیت

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر