آیا باید غذای کوشر بخوریم؟

از آنجایی که هیچ دستور مستقیمی برای تغییر عادات غذایی مندرج در عهد جدید وجود ندارد، شریعت موسی همچنان اعمال می شود. ما همچنان باید از گوشت خوک، بستر، صدف و سایر غذاهایی که قبلاً ممنوع شده بودند اجتناب کنیم.

این ممکن است شما را در مورد عادات غذایی کتاب مقدس شگفت زده کند، پرهیز از برخی غذاها بخشی از تورات (قانون موسی) بود. اگر چیز نامناسبی بخورید، مرده یا حیوانی را لمس کنید، روابط زناشویی داشته باشید، بچه ای به دنیا بیاورید، جذام داشته باشید یا زخمی داشته باشید، از نظر تشریفاتی نجس محسوب می شوید. اقدام اصلاحی برای این تخلفات از قانون ناپاک، شستن و انتظار برای غروب آفتاب بود. برخی از اقلام نیز نیاز به فداکاری دارند. کثیف به معنای زشت نیست، به معنای نجس است. چرا عادات غذایی آنها با سایر فعالیت های به ظاهر نامرتبط مانند زایمان گروه بندی می شود؟

بیایید در مورد این فکر کنیم. اگر مردی یک ساعت قبل از غروب یک تکه گوشت خوک بگیرد و بعد غسل کند، پس از یک ساعت پاک می شود. مرد دیگری یک ساعت پس از غروب خورشید یک تکه گوشت خوک گرفت و بلافاصله آن را شست، اما مجبور شد تا غروب آفتاب روز بعد صبر کند تا دوباره تمیز شود.

آیا ما دیگر تحت مجازات شریعت موسی هستیم؟ آیا پس از یافتن نور به سایه ها باز خواهیم گشت؟ آیا دوباره گوسفند قربانی می کنیم؟

آنها نمی توانستند حیوان مرده را لمس کنند (لاویان ۱۱:۸، ۳۹) اما تا زمانی که آن را نخورده بودند، می توانستند از چربی برای هر کاربرد دیگری «استفاده» کنند. (لاویان ۷:۲۴) تعجب می کنم که چگونه از چربی حیوان مرده بدون دست زدن به آن استفاده کردند؟

آنها با خوردن حیوانی که خود به خود می میرد نجس خواهند شد (لاویان ۱۱:۳۹، ۴۰) و در عین حال می توانند حیوان را به غریبه بفروشند. (تثنیه ۱۴:۲۱) اگر این چیزها گناهانی علیه خدا بود، آیا این قوانین گسترده و انعطاف پذیر بودند؟ به یاد داشته باشید که همه غذاها قبل از بیابان قابل قبول بودند.

حیواناتی که نوح بر کشتی برد، هفت جفت حیوان پاک، هفت جفت پرنده در هوا و یک جفت حیوان نجس بودند. (پیدایش ۷:۲، ۳) اصطلاح «نجس» هیچ ربطی به قوانین غذای ناپاک در کتاب مقدس ندارد. تورات هنوز نوشته نشده است. اصطلاح «نجس» به قربانی غیرقابل قبولی اشاره دارد.

هنگامی که نوح از کشتی پایین آمد، خداوند هر چیز متحرکی را که برای غذا زنده است به جز خون به انسان داد. (پیدایش ۹:۳، ۴) بنابراین قانون غذایی موسی فقط برای مدتی از بیابان تا مسیح فرمان بود. حالا این فقط یک تصمیم خوب از طرف ماست.

عهد جدید بسیار واضح است، حتی سرسختانه، که ما دیگر تحت شریعت موسی نیستیم. و اگر به یک نکته از قانون پایبند باشید، مسئولیت اجرای هر حرف از قانون غیرممکن بر عهده شماست. (غلاطیان ۳:۱۰)

پل فکر نمی کرد که خوردن فقط سبزیجات یا گوشت مهم باشد. هیچ کس نباید شما را قضاوت کند. و شما نباید یک شخص را از روی نوع گوشتی که می خورد قضاوت کنید. (رومیان ۱۴:۲-۴)

پولس گفت که هیچ کس نباید شما را بخاطر گوشت یا نوشیدنی قضاوت کند. (سرهنگ ۲:۱۶)

پولس معتقد است که همه چیز واقعاً پاک است. (رومیان ۱۴:۲۰، ۲۱)

«خداوند پولس را متقاعد کرد که به خودی خود هیچ چیز ناپاک وجود ندارد.» (رومیان ۱۴:۱۳-۱۷)

مؤمنان به چهار چیز سفارش شده اند: پرهیز از قربانی بت ها، از خون، از آنچه خفه کرده اید و از زنا. ‏ (‏اعمال ۱۵:‏۲۹‏)‏ آیا متوجه شده‌اید که سه مورد از این دستورالعمل‌ها در مورد غذا است؟

اگر چه پل اگر به انتخاب خودش رها می شد یا یهودیان او را همراهی می کردند مطمئناً کوشر می خورد. اما اگر او یونانی یا رومی شده بود تا عده‌ای را نجات دهد، آیا فکر می‌کنید که برای نجات جان‌هایی که در خطر است، سر یک بشقاب غذا چنین سر و صدا می‌کرد؟ (اول قرنتیان ۹:۱۹-۲۳) پولس تا زمانی که خون تخلیه می‌شد، نه خفه می‌شد یا به بت‌ها تقدیم می‌شد. (اول قرنتیان ۱۰:۲۳-۳۳)

عیسی می‌گوید آنچه در دهان می‌رود و از بدن خارج می‌شود، انسان را نجس نمی‌کند و بنابراین همه غذاها را پاک می‌کند. (مرقس ۷:۱۹) تمام خلقت خدا خوب است و اگر شکرگزاری شود، هیچ چیز را نمی توان رد کرد. (اول تیموتائوس ۴:۴)

همه اینها به چه چیزی خلاصه می شود؟ ما می توانیم آزادانه هر چیزی بخوریم و همچنان آزادانه انتخاب کنیم که برخی چیزها را نخوریم. (اول قرنتیان ۶:۱۲-۲۰) سعی کنید یک یا دو ماه از خوردن گوشت خوک خودداری کنید و سپس بیرون بروید! برای دو روز بعد از خوردن گوشت خوک به احساس و عملکرد بدن خود توجه ویژه ای داشته باشید. ممکن است تعجب کنید.

گزارش ها نشان می دهد که چگونه سموم در چربی گوشت خوک ذخیره می شوند. صدف ها چیزی بیش از فیلترهای زنده نیستند و خرچنگ ها فقط جیرجیرک های بزرگ زیر آب هستند! حتی اگر خوردن این مواد قانونی باشد، مطمئناً مفید نیست. ثابت شده است که نخوردن این غذاها صحیح تر است. آنها برای فیلتر کردن و تمیز کردن آب و زمین در آنجا قرار گرفتند.

ما به طور صنعتی ابزارهای تمیز کردن و فیلترها را به قدری گسترده جمع آوری می کنیم که باید فصل ها را محدود کرد. آیا افزایش آلودگی جهانی به این دلیل اتفاق می‌افتد که ما سالانه میلیون‌ها تن لاشخورها و فیلترها را برداشت کرده و می‌خوریم؟

آیا هنگام تمیز کردن آکواریوم خود فیلتر را می خورید؟ خوردن زباله تنها می تواند در درازمدت به ضرر سلامتی ما و عملکرد مناسب اکوسیستم زمین باشد. آیا غذای کافی برای خوردن بدون مصرف زباله و فیلتر وجود ندارد؟

آیا قرار نیست ما مباشران خردمند زمین و بدن خود (معبد او) باشیم؟ خالق ما کتابچه راهنمای (تورات) را به ما داده است. ما ممکن است تحت قانون نباشیم یا برای نجات مجبور به خوردن کوشر نباشیم. اما آیا انتخاب های ما نباید منعکس کننده آموزش و فهمی باشد که قبلاً توسط خدا نوشته شده است؟

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر