آیا از مرداد ماه حقوق بازنشستگان افزایش می یابد؟


آیا از مرداد ماه حقوق بازنشستگان افزایش می یابد؟

بر اساس دستور رئیس جمهور، افزایش مستمری سایر سطوح بازنشستگان تامین اجتماعی در وزارت رفاه بررسی و در صورت تصویب، حقوق در این سطح در سال جاری ۳۸ درصد افزایش می یابد.

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ ۳۱ فروردین ماه سال جاری علی اصغر بیات رئیس مرکز عالی مستمری بگیران تامین اجتماعی از افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۱ خبر داد.

وی در همین راستا اعلام کرد: بر این اساس علاوه بر افزایش ۵۷.۴ درصدی حداقل حقوق بگیران، ۳۸ درصد به اضافه ۵۱۵ هزار تومان به حقوق بازنشستگان اضافه می شود.

این در حالی است که در سال ۱۴۰۱ قرار بود سن بازنشستگی سایر سطوح مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی ۳۸ درصد به اضافه ۵۱۵ هزار تومان افزایش یابد که بعداً از سوی دولت رد شد. در هفته های اخیر چالش اجتماعی بین دولت و مجلس وجود داشته است. و مراکز بازنشستگی

در همین راستا آیت الله رئیسی رئیس جمهور به معاون اول خود دستور بررسی افزایش مستمری سایر رده های بازنشستگان را صادر کرد.

در همین رابطه علی بهادر جهرمی سخنگوی دولت در صفحه شخصی خود نوشت: پس از درخواست گروهی از بازنشستگان در خصوص وضعیت آنها در سال جاری، رئیس جمهور به معاون اول رئیس جمهور دستور داد تا با حضور نمایندگان موضوع را بررسی کند. ارائه سازمان های بازنشستگی و تامین اجتماعی و پیشنهادات حمایتی آن

همچنین علی دهقانکیا رئیس کانون بازنشستگان استان تهران درباره آخرین تصمیمات در خصوص افزایش حقوق بازنشستگان (سایر سطوح) گفت: دولت تصمیم گیری در این خصوص را به وزرای عضو واگذار کرده است. هیئت امنای سازمان تامین اجتماعی. هیات امنای سازمان تامین اجتماعی دارای نمایندگانی از ۳ گروه کارگری، کارفرمایی و دولت است و هر دو گروه نسبت به افزایش ۳۸ درصدی مستمری بگیران در سایر سطوح مثبت هستند و امیدواریم نظر این نهاد نیز مثبت باشد. نمایندگان دولت در هیات امنای تامین اجتماعی

رئیس کانون بازنشستگان استان تهران گفت: در خصوص افزایش حقوق بازنشستگان سایر رده ها و افزایش ۳۸ درصدی این قشر از جامعه، آیت الله رئیسی رئیس جمهور به معاون اول خود دستور داده است تا ۳ برابر افزایش یابد. مشکلات بازنشستگان این بخش پذیرش جدی وجود دارد اما پس از گذشت ماه ها هنوز نتیجه ای حاصل نشده و شورای اسلامی با صدور نامه ای مصوبه دولت مبنی بر افزایش حقوق سایر مستمری بگیران طبق سیاست شورای اسلامی را لغو کرد. این سطح ۱۰ درصد افزایش یافت و بر این اساس به دولت یک هفته فرصت داده شد. برای تعیین تکلیف مستمری بگیران سایر سطوح انجام شد.

دقانکیا گفت: با توجه به شرایط اقتصادی و مشکلات پیش روی بازنشستگان این بخش، امید است هرچه زودتر افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان سایر سطوح عملیاتی به تصویب برسد. دولت نیز باید از این امر حمایت کند. این موضوع جدی است و در این زمینه مجلس موافق افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان است.

رئیس کانون بازنشستگان استان تهران درباره زمان افزایش حقوق سایر سطوح مستمری بگیران و افزایش ۳۸ درصدی حقوق آنها در سال ۱۴۰۱ گفت: قرار است روز شنبه کار افزایش حقوق بازنشستگان مشخص شود. در جلسه هیأت امنای مؤسسه تأمین اجتماعی ۲۴ مرداد.

همچنین محمدهادی زاهدی وفا سرپرست وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه رئیس جمهور بر اصلاح افزایش مستمری سایر رده های بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی تاکید دارد، گفت: بر این اساس وزرای عضویت دارند. هیئت امنای موسسه در این خصوص تصمیم گیری خواهد کرد. تامین اجتماعی تفویض خواهد شد.

زاهدی وفا با اشاره به جلسات متعددی که با نمایندگان بازنشستگان و مسئولان مرتبط برای اجرای دستور رئیس جمهور برگزار شد، تصریح کرد: با پیشنهاد سازمان تامین اجتماعی جلسه هیاتی برگزار و بررسی های کارشناسی انجام و تصمیم گیری در داخل انجام شد. چارچوب پایداری منابع و اعتبارات سازمان در سایر سطوح بازنشستگی بهبود یابد.

به گزارش تسنیم؛ بر اساس اعلام رئیس مرکز بازنشستگی استان تهران، فردا جلسه ای در خصوص افزایش حقوق بازنشستگان تشکیل و درباره افزایش سنوات مستمری سایر سطوح بازنشستگان تصمیم گیری می شود. موسسه تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۱.

شایان ذکر است حقوق مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی از ۲۰ هر ماه شروع و تا ۲۵ هر ماه ادامه دارد.

مستمری سایر سطوح مستمری بگیران تامین اجتماعی بازنگری می شود. افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی تا روز شنبه

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

میانگین امتیاز ۵ از ۵

از کل ۱ رای

لینک کوتاه: https://pulbank.ir/?p=305133