آنچه نوید صفری در آخرین پیاده روی اوربان می گوید که سال بعد شهید شد+فیلم


به گزارش گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس ، مریم کیشوری همسر شهید نوید صفری در آستانه اربعین حسینی با انتشار تصویری از شهید مدافع حرم در پیاده روی اربعین نوشت: چهره غمگین و حال شکسته اش. قلبم، چهره اش پشیمانی و امواج حسرت را نشان می دهد.» من باید بتوانم این نوع زیبایی را تجربه کنم.

وی ادامه می دهد: هر چه در اینجا گفت با بغض و حسرت و التماس پذیرفته شد که در همان روز اربین سال بعد، شری دو علم سیدالشهداء علیه السلام به این زیبایی مهر نیت و کار و قبولی او زد. جهاد، و در راه عکیله بنی هاشم زینب کبری (س) فدای پاسداری از اسلام شد.

در ادامه فیلمی از آخرین پیاده روی عربین شهید نوید صفری پاسدار حرم در سال ۱۳۹۴ در حضور سیدالشهدا (ع) در سال بعد را مشاهده می کنید. :

با این شهید بیشتر آشنا شوید

شهید پاسدار معبد «نوید صفری» در سال ۶۵ در تهران متولد شد و در مرداد ۱۳۹۵ برای سومین مأموریت خود به سوریه رفت و در عملیات آزادسازی بوکمال سوریه شرکت کرد. در ۱۸ آبان ۱۳۹۶ در کنار اربعین حسینی به درجه رفیع شهادت نائل آمد و به آرزوی خود جامه عمل پوشاند.

پیکر این شهید والامقام ۲۰ روز پس از شهادت به عنوان منطقه آزاد نبوده تفحص و شناسایی شد و در ۱۴ آذر ۱۳۹۵ به ایران بازگشت و بنا به خواست شهید در اولین مزار طواف کرد. حضرت علی بن موسی الرضا (ع) و سپس در کنار مزار شهید رسول خلیلی که ارادت خاصی به این شهید داشت در بهشت ​​زهرای تهران به خاک سپرده شد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید