آمریکا گاز به اروپا را ۴ برابر قیمت داخلی می فروشد – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان های بین المللی بین المللی این شرکت مستقر در وین گفت که ایالات متحده گاز را به چندین برابر قیمت بازار داخلی خود به اروپا می فروشد.

بر اساس این گزارش، این دیپلمات روس در صفحه توئیتر خود نوشت: آمریکا ۴ برابر بیشتر از بازار داخلی آمریکا گاز طبیعی مایع را به اروپا عرضه می کند.

وی افزود: وحدت فراآتلانتیک مانعی برای به دست آوردن پول به قیمت از دست دادن متحدان نیست، به ویژه زمانی که متحدان داوطلبانه از منابع ارزان تر تامین گاز صرف نظر کنند.

با این حال، “گازپرومیک شرکت بزرگ نفت و گاز روسیه اعلام کرد که در صورت تعیین سقفی از سوی اتحادیه اروپا برای قیمت نفت روسیه، مسکو نیز عرضه نفت و گاز به این کشورها را متوقف خواهد کرد.

“الکسی میلر“، مدیر عامل شرکت گازپروم در این باره فرمود: ما بر اساس ما قراردادهای امضا شده توسط هر دو طرف را اجرا می کنیم. یقیناً تعیین سقف قیمت نقض مفاد و اصول اولیه این توافقنامه است و به معنای پایان عرضه است.

اتحادیه اروپا هشتمین بسته تحریمی را علیه مسکو در ۷ اکتبر (۱۵ مهر) اعمال کرد و همچنین چارچوب تعیین محدودیت قیمت برای محصولات نفتی روسیه را اعلام کرد که از ۵ دسامبر (۱۴ دسامبر) برای نفت خام و از ۵ فوریه (۵ فوریه) اعمال خواهد شد. ۱۶ فوریه) برای نفت خام. فرآورده های نفتی پالایش شده روسیه اجرا خواهد شد.

پیشتر ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با اشاره به ترس رهبران اروپایی از گذار به زمستان بدون گاز روسیه گفته بود: زندگی خوب در اروپا در گرو همکاری روسیه است. مسکو مسئول این واقعیت نیست که اروپایی ها در حال حاضر مانند قرون وسطی هیزم را برای زمستان ذخیره می کنند.