آمریکا: روسیه از انرژی به عنوان سلاح استفاده می کند – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، کارین ژان پیر سخنگوی کاخ سفید مدعی شد ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه از انرژی به عنوان سلاح استفاده می کند.

بر اساس این گزارش، سخنگوی کاخ سفید در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: پوتین از انرژی به عنوان یک سلاح استفاده می کند و ما این انتظار را داریم و خود را برای آن آماده کرده ایم.

وی افزود: ما به همراه شرکای خود در حال بررسی تنوع منابع گازی در اروپا و تقویت سایر منابع انرژی هستیم.

ژان پیر در عین حال مدعی شد: اطلاعات ما حاکی از آن است که روسیه از مراکز غربالگری در شرق اوکراین و غرب روسیه برای بازداشت هزاران اوکراینی استفاده می کند.

سخنگوی کاخ سفید همچنین گفت مقامات آمریکایی نگران تعمیق روابط بین مسکو و پکن هستند.

ژان پیر در پاسخ به سوالی درباره دیدار هفته آینده ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه با شی جین پینگ، رئیس جمهور چین در حاشیه اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای در سمرقند ازبکستان، گفت: نمی خواهم در مورد دیدار در کشورهای دیگر صحبت کنم. ، اما ما در مورد عمقی که در مورد روابط چین و روسیه نگران هستیم توضیح دادیم.

لازم به ذکر است روسیه از ۲۴ فوریه عملیات نظامی خود را در اوکراین آغاز کرد. ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه به مدت ۸ سال گفته است که رژیم کیف حمایت از افرادی است که مردم را قلدری و سلاخی می‌کنند.

به گفته پوتین، روسیه از ۲۴ فوریه (آغاز عملیات نظامی در اوکراین) چیزی از دست نداده است، اما مهمترین دستاورد، تقویت حاکمیت روسیه است. روسیه همیشه از منافع ملی خود دفاع خواهد کرد و سیاست مستقلی را دنبال خواهد کرد و همین رویکرد را برای شرکای خود می خواهد.

رئیس جمهور روسیه با اشاره به تحریم های همه جانبه آمریکا و اروپا علیه مسکو گفت: اینکه چقدر تلاش می کنند روسیه را منزوی کنند، مهم نیست. منزوی کردن روسیه غیرممکن است. روسیه به افزایش ظرفیت حمل و نقل خود ادامه خواهد داد، فقط به نقشه نگاه کنید و به این واقعیت توجه کنید.