آمار عملکرد کشتی در مسابقات جهانی; از آخرین قهرمانی تا رکورد ویژه سوریان


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان از روز شنبه در صربستان آغاز می شود و کاروان ورزشی کشورمان نیز با ترکیب کامل و ۱۰ کشتی گیر در این مسابقات شرکت می کند. با اعلامیه سایدینگ جهانی، محمدرضا گرازا در ۶۷ کیلوگرم و محمد هادی سروی در ۹۷ کیلوگرم مقام های اول را به خود اختصاص دادند.

کاروان ورزشی کشورمان سال گذشته در مسابقاتی که در اسلو نروژ برگزار شد پس از روسیه با ۱۴۶ امتیاز دوم شد و حالا به دلیل غیبت روس ها فرانسوی هاانجام دادن کشورمان به قهرمانی تیمی امیدوار است اما نباید از حضور چند مدعی در این شرایط غافل شد.

* با مدال های رنگارنگ در اسلو بدرخشید

متام دیلخانی محمدرضا گرن در ۶۳ کیلوگرم، محمدهادی سروی در ۶۷ کیلوگرم و علی اکبر یوسفی در ۱۳۰ کیلوگرم طلا گرفتند. محمد علیواد و پیجمن پشتم او یک مدال برنز برای کشورش بود. ترکیب مسابقات امسال تغییراتی را در ترکیب محمد بنا به خود دیده است که بیشتر به دلیل غیبت او بوده است. دیلخانی و علی اکبر یوسفی اشاره کرد. دیلخانی به دلیل آسیب دیدگیدیدن به دلیل برتری امین حتی در درفت و سنگین وزن هم حضور ندارد میرزازاده او در ۲ مسابقه مقدماتی نماینده کشورش در صربستان خواهد بود.

با توجه به چرخه تکمیل شده و حضور فرنگیانجام دادن عملکرد کشتی گیران در مسابقات جهانی ۲۰۲۲ در مسابقات بین المللی چگونه خواهد بود و آیا در غیاب روسیه می توانند قهرمانی دانش آموزی را کسب کنند؟ بعد از مسابقات جهانی پارسال کشتی گیران در بسیاری از میدان ها شرکت نکردند اما با توجه به تعریف چرخه انتخابی، برخی از آنها در مسابقات رنکینگ برای کسب امتیاز مورد نیاز شرکت کردند. سایدینگ قهرمانی در مسابقات جهانی مسابقات جهانی نروژ که مدت کوتاهی پس از المپیک برگزار شد نتایج خوبی به همراه داشت و برخی از رقبا در مسابقات شرکت نکردند اما مسابقات امسال با شرایط متفاوتی برگزار می شود. اول اینکه روس ها غایب هستند و این موضوع فضا را به کشورهای مختلف می دهد تا شانس خود را برای کسب مدال امتحان کنند. نکته دیگر اینکه برخی از شرکت کنندگانی که سال گذشته غایب بودند، امسال وارد میدان شده اند. با این شرایط بسیاری از کشورها در اوزان مختلف حرفی برای گفتن دارند که برای کشتی گیران کشورمان کمی سخت است.

* آخرین قهرمانی فرنگی در چه سالی بود؟

بهترین قهرمانی کشتی قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۴. این مسابقات در تاشکند ازبکستان برگزار شد و تیم کشورمان عنوان قهرمانی را کسب کرد. طلا توسط حمید سوریان، نقره توسط امید نوروزی و ۲ مدال برنز توسط افشین بیابانگرد و قاسم رضایی برای اثر فرنگی.انجام دادن کشورمان در این مسابقات حضور داشت. در مجموع کشورمان با ۵ قهرمانی آزاد و یک قهرمانی خارجی در رتبه پنجم قرار دارد.

شاگردان آقای خاص پس از پایان خوب در المپیک توکیو و نایب قهرمانی در مسابقات جهانی سال گذشته، امیدوارند که این عنوان را کسب کنند. با توجه به محرومیت روسیه از حضور در مسابقات، ملی پوشان کشورمان پس از سال ها شانس کسب این عنوان را دارند. فدراسیون جهانی کشتی در تازه ترین گزارش خود از کشتی کشورمان، گرا و ساروی را به عنوان دو مدعی برتر برای کسب مدال طلا معرفی کرده است.

* سوریان پرافتخارترین هنرمند ایران است

در بین ورزشکاران، حمید سوریان را پرافتخارترین فرانسوی می دانند. او بین سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۴ موفق به کسب ۶ مدال طلای جهان شد و دومین برترین های فرانسه بود.انجام دادن اسکندر در این طبقه بندی کارلین روسیه با ۹ طلا در صدر جدول قرار دارد. مایا لوپز کوبا نیز با ۵ مدال طلا و ۳ نقره در جایگاه سوم قرار دارد.

ترکیب تیم کشتی فرنگی کشورمان برای صربستان به شرح زیر است:

۵۵ کیلوگرم: پویا دادمرز
۶۰ کیلوگرم: مهدی محسن نژاد
۶۳ کیلوگرم: علیرضا نجاتی
۶۷ کیلوگرم: تعصب محمدرضا
۷۲ کیلوگرم: محمدرضا مختاری
۷۷ کیلوگرم: محمد علیواد
۸۲ کیلوگرم: پیجمن پشتم
۸۷ کیلوگرم: ناصر علیزاده
۹۷ کیلوگرم: محمدهادی سروی
۱۳۰ کیلوگرم: امین میرزازاده

پایان پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید