آلبانی مدعی حمله سایبری دیگری به این کشور شد – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، «ادی راما» نخست وزیر آلبانی که کشورش میزبان گروهک تروریستی منافقین است، امروز شنبه از طریق شبکه های اجتماعی مدعی شد که همان مهاجم (هکر) اقدام به انجام این کار کرده است. حمله سایبری به آلبانی بدون ارائه هیچ سند و مدرکی انجام شد شخص دیگری این کار را کرد!

نخست وزیر آلبانی در این خصوص مدعی شد: سامانه مدیریت اطلاعات (TIMS) شب گذشته بار دیگر هدف حمله سایبری همان مهاجم قرار گرفت که توسط کشورهای دوست و همپیمان آلبانی شناسایی و محکوم شد. ما به همراه شرکای خود، هر روز خستگی ناپذیر کار می کنیم تا سیستم های دیجیتال خود را غیرقابل نفوذ کنیم.

لازم به ذکر است که این کشور قبلا مدعی شده بود که هدف حمله سایبری ایران بوده است!

در همین راستا سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد پیشتر در نامه ای به دبیرکل سازمان ملل متحد اعلام کرده بود که ایران به عنوان یکی از اهداف حملات سایبری ادعاهای آلبانی را مورد توجه قرار می دهد. دروغ و بی اساس باشد، وی نسبت به هرگونه اقدام تحریک آمیز و ولخرجی که در پوشش ادعاهای بی اساس انجام می شود، هشدار داد.

سعید ایروانی در نامه ای به آنتونیو گوترش، اتهامات اخیر دولت آلبانی علیه جمهوری اسلامی ایران را بی اساس دانست و تاکید کرد: کشور من به دروغ متهم به حمله سایبری شد. جمهوری اسلامی ایران هرگونه اعتبار حمله سایبری ادعایی به زیرساخت های آلبانی را قاطعانه رد و محکوم می کند. در نتیجه، اتهامات علیه ایران کاملاً بی اساس بوده و رد شده است. این گونه ادعاهای نادرست و نادرست تنها از روی کذب و با در نظر گرفتن اهداف سیاسی مطرح می شود. علاوه بر این، با توجه به ماهیت و ویژگی‌های فنی فضای سایبری، ایران نسبت به طراحی و اجرای سناریوهای حملات سایبری دقیق با استفاده از شواهد ساختگی و ساختگی برای نسبت دادن این حملات به دولت هشدار داده است.