آقایان لطفا در مورد زندانیان دو تابعیتی حادثه اوین توضیح دهید من در رشته علوم انسانی تحصیل کرده ام و نمی دانم اطراف زندان ها مین زده اند یا جزئیات دادگاه نیروهای مسلح منتشر نشده است.


عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی شورای اسلامی در گفتگو با مونیبان:

آقایان لطفا در مورد زندانیان دو تابعیتی حادثه اوین توضیح دهید من در رشته علوم انسانی تحصیل کرده ام و نمی دانم اطراف زندان ها مین زده اند یا جزئیات دادگاه نیروهای مسلح منتشر نشده است.

محمود عباس زاده مشکینی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی منیبان، در پاسخ به اینکه آیا در اوین یا اطراف آن مین وجود دارد، گفت: عموماً در اطراف زندان ها موانعی ایجاد می شود. جلوگیری از فرار زندانیان یک عملیات کاملا فنی و حرفه ای است. من علوم انسانی خوانده ام، بنابراین در مورد مسائل فنی زیاد نمی دانم. بنابراین نمی‌دانم در زندان مین، سیم خاردار یا نگهبان گذاشته‌اند.

وی در پاسخ به بازخوردهای بین المللی درباره حادثه اوین و فشار کشورهای اروپایی به ایران به بهانه به خطر انداختن جان شهروندان خود افزود: این یکی از محورهایی است که آمریکایی ها می خواهند به ایران فشار بیاورند. موضوع حقوق بشر است. ضمن اینکه اگر این عذر را نداشته باشند، خودشان بهانه می گیرند. مثلاً پرونده را از وبلاگ می گیرند و علیه ما شکایت می کنند، پس ما باید کارمان را انجام دهیم. به عبارت دیگر، طبیعی است که آمریکا از حادثه اوین برای فشار به ایران استفاده کند، اما اگر این اتفاق نمی افتاد، بهانه دیگری می آوردند، در واقع آمریکا یا بهانه ای برای فشار می آورد یا می آورد. ایران.

عباس زاده مشکینی در پاسخ به اینکه آیا زندانیان دو تابعیتی در حادثه اوین آسیب دیدند؟ وی تصریح کرد: در جمهوری اسلامی راهبرد رعایت حقوق زندانیان است و نظارت هایی نیز وجود دارد، اما میزان خسارت باید توسط آقایان روشن شود تا بتوانیم پرونده را مستند توضیح دهیم. مجلس اصرار دارد که حقوق مردم به طور عام و حقوق زندانیان به طور خاص باید بر اساس اصل سوم قانون اساسی حمایت شود.

وی افزود: به هر حال عدالت طلبی است و مجلس نیز بر همین نکته اصرار دارد. نکته مهم این است که شرایط زندان در ایران با شرایط زندان در بسیاری از کشورها قابل مقایسه نیست. در حال حاضر در زندان های ایران اقداماتی در خصوص آموزش مهارت های زندگی، اشتغال، مدیریت حمایت های عاطفی زندانیان، مرخصی ها و ارتباط زندانیان با خانواده انجام می شود که همگی بالاتر از استانداردهای مد نظر آنهاست.

عباس زاده مشکینی در پاسخ به اینکه پیش بینی می شد اعتراضات خیابانی فضای زندان را ملتهب کند، خاطرنشان کرد: در دادگاه ویژه نیروهای مسلح محکومیت و محاکمه داریم. در واقع این دادگاه یکی از دادگاه های فعال ماست اما خبری از آن نیست. منتشر نخواهد شد.

وی در پایان یادآور شد: همچنین افراد زیادی در دادگاه انتظامی قضات تحت تعقیب قرار گرفته اند. علاوه بر این در سیستم های امنیتی دستگاهی به نام حفاظت داریم که وظیفه آن حفاظت از کارکنان خود و اقدام در برابر ماموران خاطی است. بنابراین همه دادگاه ها فعال و با حساسیت نظارت می شوند.

منابع خبری

میانگین امتیاز ۵ از ۵

از کل ۱ رای

لینک کوتاه: https://pulbank.ir/?p=307346