آزمایش تسلیحات اولتراسونیک توسط نیروی دریایی آمریکا – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، ارتش و نیروی دریایی ارتش آمریکا تقریباً ۱۲ آزمایش سلاح های مافوق صوت در تأسیسات پروازی دیوارها ناسا این کار را در ویرجینیا انجام داد.

بر اساس نیروی دریایی در بیانیه‌ای اعلام کرد، آزمایش‌هایی که در آزمایشگاه‌های ملی ناسا انجام شد، تجهیزات ارتباطی و ناوبری را برای سلاح‌های مافوق صوت ارزیابی کرد. در این گزارش آمده است که آزمایش ها همچنین مواد پیشرفته ای را نشان می دهد که برای مقاومت در برابر شرایط مافوق صوت طراحی شده اند هستنداو ارزیابی کرد.

در این گزارش آمده است که این آزمایش‌ها برای راستی‌آزمایی جنبه‌های آینده حمله سریع متعارف و سیستم‌های تسلیحات مافوق صوت دوربرد نیروی دریایی انجام شده است.

در سال های اخیر روسیه و چین که آمریکا را رقیب استراتژیک خود می دانند، پیشرفت کرده اند ممکن است دیدنافزایش سرمایه گذاری در توسعه سلاح های اولتراسونیک.

سرعت سلاح های مافوق صوت برای غلبه بر سیستم های دفاعی متعارف و کاهش زمان واکنش دشمن بسیار مهم است.

سال گذشته، ایالات متحده یک موشک مافوق صوت ساخته شده با فناوری تنفس هوا را با موفقیت آزمایش کرد که می تواند پنج برابر سرعت صوت حرکت کند. یک موشک مافوق صوت که با فناوری تنفس هوا ساخته شده است، قادر است از هوای جو زمین برای دستیابی به نیروی محرکه پایدار مورد نیاز برای سفر با سرعت بالا استفاده کند.

موشک های مافوق صوت علاوه بر سرعت بالای خود به دلیل قابلیت تغییر مسیر پس از شلیک نیز می باشد از رادار دوری کنید آنها توجه قدرت های جهانی را به خود جلب کرده اند. ارتش روسیه مدعی است که از نمونه اولیه موشک مافوق صوت خود در حمله نظامی علیه اوکراین استفاده کرده است و چین نیز در جریان رژه نظامی در سال ۲۰۱۹ از موشک مافوق صوت خود رونمایی کرد.