آئودی Q8 e-tron; پرچمدار SUV معرفی شد (+ عکس)


عصر ایران- آئودی پرچمدار SUV خود رونمایی کرد. ماشینی با اسم Q8 E-Tron طراحی مدل ۲۰۲۳ بسیار جذاب و بی نقص است.

آئودی برش بزنید بیا دیگه آتشش هم برای این SUV است که در واقع یک نسخه است کارایی در نظر گرفته شده است

آئودی Q8 e-tron برای باتری در ۲ ظرفیت قابل سفارش است و البته ۳ تریم مختلف در قسمت موتور وجود دارد.

نسخه استاندارد آئودی Q8 e-tron

Audi Q8 e-tron Sportback Edition

تفاوت مدل استاندارد با اسپرت بک مربوط به موقعیت آخرین ستون از خط شروع صندوق است.

Q8 50 E-Tron و مدل اسپرت بک همین خودرو از دو موتور الکتریکی با یک موتور متصل به هر محور استفاده می کند که مجموع خروجی این موتورهای الکتریکی ۳۳۵ اسب بخار و گشتاور آن ۶۶۴ نیوتن متر اندازه گیری شده است.

همانطور که مشاهده می کنید، آئودی حتی برای محصولات استاندارد خود، موتور قدرتمندی ارائه می دهد.

ظرفیت باتری ۸۹ کیلووات ساعت است که برد ۴۹۱ کیلومتر را فراهم می کند. این قابلیت ناوبری در مدل اسپورت بک به ۵۰۵ کیلومتر افزایش می یابد.

در تریم Q8 55 E-Tron و نسخه اسپورت بک قدرت را به ۴۰۲ اسب بخار رسانده است. در این مدل ظرفیت بسته باتری نیز افزایش یافته و به ۱۰۴ کیلووات ساعت رسیده است. برد رانندگی در نسخه معمولی ۵۸۲ کیلومتر و در نسخه اسپرت بک ۶۰۰ کیلومتر محاسبه شده است.

اما قوی ترین تریم این است این q8i-trun و مدل اسپرت بک آن از ۳ موتور الکتریکی با یک موتور در محور جلو و دو موتور در محور عقب استفاده می کند. کل خروجی موتور این q8i-trun ۴۹۶ اسب بخار قدرت و ۹۷۳ نیوتون متر گشتاور تولید می کند. این تریم همچنین از یک باتری ۱۰۴ کیلووات ساعتی استفاده می کند. نسخه پایه دارای برد رانندگی ۴۹۴ کیلومتر و مدل Sportback دارای برد رانندگی ۵۱۳ کیلومتر است.

نسخه استاندارد آئودی SQ8 e-tron

در مورد عملکرد موتورها می توان به رکوردهای ثبت شده آنها اشاره کرد. شاخص صفر تا ۱۰۰ کیلومتر معادل ۶ ثانیه در مدل ۵۰ و ۵.۵ ثانیه در مدل ۵۵ است. این نشانگر در تریم SQ8 به ۴.۵ ثانیه کاهش می یابد.

حداکثر سرعت در مدل های ۵۰ و ۵۵ ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت (محدود شده به صورت الکترونیکی) و در مدل SQ8 210 کیلومتر در ساعت (محدود شده به صورت الکترونیکی) است.

آئودی Q8 50 A-tron از شارژر DC 150 کیلوواتی پشتیبانی می کند. در مدل ۵۵ و SQ8 قدرت پشتیبانی شارژر به ۱۷۰ کیلو وات افزایش یافته است.

با یک شارژر ۱۷۰ کیلوواتی می توانید تا ۴۲۰ کیلومتر مسافت را تنها در ۳۱ دقیقه شارژ ذخیره کنید!

آئودی Q8 A-Tron از سیستم تعلیق بادی استفاده می کند که می تواند ارتفاع خودرو را از سطح زمین تا ۷۶ میلی متر بسته به شرایط سطح تغییر دهد.

در فضای کابین ما کیفیت بالای مواد اولیه و حضور تکنولوژی را داریم. صفحه نمایش لمسی ۱۰.۱ اینچی برای تنظیمات سیستم سرگرمی، نمایشگر ۸.۶ اینچی برای تنظیمات سیستم تهویه مطبوع، نمایشگر دیجیتال اطلاعات کیلومتر و نمایشگر هدآپ بخشی از موارد ذکر شده است.

قیمت این خودرو که در فوریه ۲۰۲۳ روانه بازار خواهد شد برای آلمان حدود ۷۵ هزار یورو خواهد بود.

آئودی SQ8 e-tron Sportback Edition